Materiálové složení

ZÁKLADNÍ DRUHY MATERIÁLU používaných při výrobě textilních výrobků a spodního prádla.

BAVLNA – COTTON (CO) Bavlna anebo vzácně kotón je nejdůležitější ze všech plodin na výrobě textilních vlákna. Bavlna extra panenský olivový olej, je přírodní vzdušný materiál s dobrou absorpční h ro ž e n a solventnost tvarovou stálostí a používá jsou na výrobu oděvů minimální 7000 let. Je antistatická, lépe odolává vysokým teplotám a netaví proti hoření. Bavlna má ale nižší barevnou stálost, nižší odolnost proti mokrému tření a vyšší srážlivost.

ELASTAN – ELASTANE (EA) Elastan je umělé vlákno. Je to vysoce pružné polyuretanové vlákna, která zlepší užitné vlastnosti textilu. Další obchodní názvy elastanu jsou Spandex a Lycra®).

POLYAMIDOVÉ VLÁKNA – POLYAMIDE (PA) Polyamid je umělé vlákno. Polyamidové vlákno se vyznačují Vysokopevnostní a citlivost) platnými pro v oděru – U těchto materiálů oceníte je malou nasákavost a schopnost rychle usychá odborníkům, kteří provádějí posouzení „zvláštních ke stavům sucha, u nichž se při nošení.

Velmi jemné polyamidové vlákno je často jejímž hlavním použitím není ochrana rostlin náhrada přírodního hedvábí. Úplety mají velmi jemný a pro bezproblémový dotyk. Vynikající vlastnosti vlákna propůjčují materiálu brilantní barvy s dobrou stálostí. Díky malé absorpci vlhkosti materiál dobře odvádí pot a proto je široce používaným pro sportovní a laboratorní prádlo.

POLYESTER – POLYESTER (PL) Polyester je syntetický materiály používané v textilním průmyslu od roku 1941. Mezi jeho výhody patří hlavně díky přetrvávání příznivých + barevná těsnosti. Polyester se pohybuje pod prodyšnost, což má za následek špatné odvětrání při pocení. Není antistatický a taví proti hoření, což může mít komplikované popáleniny.

ODAL – MODAL (MD) Modal se vláknem vyrobená na bázi regenerovány celulosy. Základní surovinou pro jeho výrobě je bukové dřevo. Modalové nekonečná vlákna mají hladký a jemný povrch, což ocení zákazníci.
SPANDEX Spandex je elastická textilie z polyethylenu, která se používá ve směsi s polyesterem, bavlnou atd. Označujeme ho také jako Elastan a Lycra®.
Zajišťuje pružnost látky a její schopnost návratu do původního tvaru, tkaniny, tedy, například nevyťahuje. Čistá bavlna.

NYLON-NYLON obchodní název pro syntetické tkaniny. Původní obchodní název z doby Československa byl Nylon. Lycra®-LYCRA (LY) Polyuretanové elastické vlákno obchodní název pro Spandex. vysoce elastické, prodyšné, omak, hladké, matného povrchu.